JADŁOSPIS w naszym przedszkolu jest dostosowany do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016r. w sprawie grup środków spożywczych (…) oraz wymagań jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży w tych jednostkach.( Dz.U. z 2016r. , poz.1

 

   

Jadłospis od 13.11.2023 do 24.11.2023

Data ŚNIADANIE OBIAD PODWIECZOREK
PON. 13.11.23 Chleb graham z masłem, serem żółtym i ogórkiem kiszonym. Herbata z cytryna. Zupa ziemniaczana z jarzynami i zieloną pietruszką. Naleśniki z jabłkami. Kompot wieloowocowy. Bulka z masłem, szynką drobiową i pomidorem. Herbata z miodem i cytryna.
WT.         14.11.23 Zupa mleczna ryżowa. Bułka z masłem i miodem. Jabłko. Zupa ogórkowa z ziemniakami, jarzynami i zielona pietruszką. Kluski śląskie z gulaszem. Kompot wieloowocowy. Banan. Legumina z sera z sosem truskawkowym.
ŚR.                         15.11.23 Chałka z masłem.   Mleko.                                         Jabłko. Zupa grysikowa z jarzynami i zielona pietruszką. Pieczeń ze schabu w sosie własnym. Surówka z kapusty białej.                                                                Kompot wieloowocowy. Kisiel owocowy –domowy. Jabłko.
CZW.     16.11.23 Żurek z jajkiem i kiełbasą swojską. Chleb z masłem. Kapuśniak z jarzynami i zielona pietruszką. Mak zapiekany z jabłkami i cynamonem.                                                        Kompot wieloowocowy. Legumina z sera. Chrupki kukurydziane.
PT.   17.11.23 Bułka z masłem i dżemem truskawkowym. Mleko. Zupa pomidorowa z ryżem, jarzynami i zieloną pietruszką .Makaron zapiekany z serem. Kompot wieloowocowy. Gruszka.                                                                                                      Bułki maślane z masłem.                                   Herbata z cytryną. Marchewka do chrupania.
       
Pn. 20.11.23 Parówka z chlebem i ketchupem. Herbata z miodem i cytryna. Jabłko. Zupa ogórkowa z ziemniakami, jarzynami i z zielona pietruszka. Ryż z sosem truskawkowym.                                                    Kompot wieloowocowy. Chleb z masłem, kiełbasą swojską i ogórkiem kiszonym. Herbata z miodem i cytryną.

Wt.

21.11.23

Bułka graham z masłem, jajkiem gotowanym i pomidorem. Kakao. Zupa pomidorowa z makaronem, jarzynami i z zieloną pietruszką. Filet drobiowy z ziemniakami. Marchewka gotowana. Kompot wieloowocowy. Chleb graham z masłem, szynką drobiową i pomidorem. Herbata z miodem i cytryną.

Śr.

22.11.23

Bułki maślane z masłem. Mleko. Jabłko. Krupnik z jarzynami i z zieloną pietruszką. Kotlet mielony z ziemniakami. Buraczki czerwone. Kompot wieloowocowy. Babka z kaszy manny z sosem truskawkowym.

Czw.

23.11.23

Bulka z masłem. Pastą serową i pomidorem. Kawa zbożowa na mleku. Zupa pomidorowa z lanym ciastem, jarzynami i z zieloną pietruszką.                       Racuszki drożdżowe z jabłkami.                       Kompot wieloowocowy. Chleb graham z masłem, serem żółtym i papryką świeżą. Herbata z miodem i cytryną.

Pt.

24.11.23

Bułka z masłem i dżemem truskawkowym. Mleko. Marchewka do chrupania. Zupa kalafiorowa z jarzynami i z zieloną pietruszką. Dorsz smażony z ziemniakami. Surówka z kiszonej kapusty. Kompot wieloowocowy. Chałka z masłem. Mleko. Banan.
       

Jadłospis częściowo zmodyfikowany. Opracowała- intendentka Agnieszka Durał