JADŁOSPIS w naszym przedszkolu jest dostosowany do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016r. w sprawie grup środków spożywczych (…) oraz wymagań jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży w tych jednostkach.( Dz.U. z 2016r. , poz.1

 

     

   

                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                                                                  JADŁOSPIS OD    11.04.2023   21.04.2023

 

Data ŚNIADANIE OBIAD PODWIECZOREK
Pon.   11.04.23 Bułka graham z masłem, pomidorem i ogórkiem zielonym .Kawa zbożowa na mleku. Zupa ziemniaczana z jarzynami i z zielona pietruszka. Ryż na mleku z sosem truskawkowym. Kompot wieloowocowy.                                                               Chleb graham z masłem i szynka drobiową. Herbata z miodem i cytryną.
Wt.     12.04.23 Bułki maślane z masłem. Mleko. Jabłko. Zupa pieczarkowa z jarzynami i zieloną pietruszką. Kluski śląskie z gulaszem. Kompot wieloowocowy. Parówka z chlebem i ketchupem. Herbata z miodem i cytryną.
Śr.              13.04.23 Płatki NESTLE z mlekiem. Bulka z masłem i dżemem. Zupa grysikowa z jarzynami i z zieloną pietruszką. Kotlet schabowy z ziemniakami, surówka z porów. Kompot wieloowocowy.                                                         Jabłko pieczone w polewie z miodu i cynamonu. Chrupki kukurydziane.
Czw. 14.04.23   Chleb z masłem, pastą rybną i pomidorem. Herbata z miodem i cytryną. Zupa ogórkowa z ryżem, jarzynami i z zieloną pietruszką. Naleśniki z serem. Kompot wieloowocowy. Chałka z masłem.                     Mleko.                                     Jabłko.
                                                                    
Pon.                   17.04.23 Chleb z masłem, ogórkiem zielonym i pomidorem. Herbata z miodem i cytryną. Kapuśniak z ziemniakami, jarzynami i z zieloną pietruszką. Makaron zapiekany z serem białym. Kompot wieloowocowy.                                                         Płatki NESTLE z mlekiem. Bułka z masłem. Jabłko.

Wt.

18.04.23

Bułka graham z masłem, jajkiem gotowanym i pomidorem. Kakao. Zupa pomidorowa z ryżem, jarzynami i zielona pietruszką. Filet w sosie własnym z ziemniakami. Marchewka gotowana. Kompot wieloowocowy. Koktajl truskawkowy na jogurcie naturalnym. Chrupki kukurydziane.
Śr. 19.04.23 Chałka z masłem.                                 Mleko.                                               Jabłko. Krupnik z jarzynami i z zielona pietruszką. Kopytka z serem. Surówka z marchwi i jabłek.                                     Kompot wieloowocowy.                                                                                                                                                        Chleb z masłem, kiełbasą swojską i ogórkiem kiszonym. Herbata z miodem i cytryną.
Czw.   20.04.23

Bułka z masłem, pastą serową i pomidorem. Kawa zbożowa na mleku.

Rosół z makaronem. Potrawka z mięsa drobiowego z ziemniakami. Surówka z białej kapusty. Kompot wieloowocowy. Babka z kaszy manny z sosem truskawkowym.

Pt.

21.04.23

Bułka z masłem i miodem. Mleko. Marchewka do chrupania. Zupa grysikowa z jarzynami i z zieloną pietruszką. Dorsz duszony z jarzynami. Surówka z kiszonej kapusty. Kompot wieloowocowy. Legumina z sera.                    Jabłko.
         

Sporządził: Durał Agnieszka - intendentka