JADŁOSPIS w naszym przedszkolu jest dostosowany do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016r. w sprawie grup środków spożywczych (…) oraz wymagań jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży w tych jednostkach.( Dz.U. z 2016r. , poz.1

DLA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W   LUBZINIE

Od 10.10.2022     do    20.10.2022

Data ŚNIADANIE OBIAD PODWIECZOREK
PON. 10.10.22 Płatki NESTLE z mlekiem. Bułka z masłem i miodem. Jabłko. Zupa pieczarkowa z jarzynami i zieloną pietruszką. Filet drobiowy w sosie własnym. Surówka z kapusty pekińskiej. Gruszka.                 Kompot wieloowocowy. Chleb graham z masłem, szynką drobiową i pomidorem. Herbata z miodem i cytryną.
WT. 11.10.22 Bułka z masłem i dżemem truskawkowym. Mleko. Marchewka do   chrupania. Zupa ziemniaczana z jarzynami i zielona pietruszką. Makaron zapiekany z jabłkami i cynamonem. Kompot wieloowocowy. Parówka z chlebem i ketchupem. Herbata z miodem i cytryną.
ŚR. 12.10.22         Chleb graham z masłem, pastą rybną i pomidorem. Herbata z miodem i cytryną. Krupnik z jarzynami i zieloną pietruszką. Kotlet mielony z ziemniakami. Surówka z czerwonej kapusty. Kompot wieloowocowy. Legumina z sera z musem truskawkowym.

CZW.

13.10.22

Bułka kajzerka z masłem, szynką drobiową i pomidorem. Kawa zbożowa na mleku. Zupa kalafiorowa z jarzynami i z zieloną pietruszką .Gołąbki z ryżem i mięsem wieprzowym w sosie pomidorowym. Banan Kompot wieloowocowy.             Chałka z masłem. Herbata z miodem i cytryną.
PT.   14.10.22 Bułki maślane z masłem Mleko.                                           Jabłko. Zupa pomidorowa z ryżem, jarzynami i zieloną pietruszką. Dorsz smażony z ziemniakami. Surówka z kiszonej kapusty. Kompot wieloowocowy. Koktajl bananowy. Chrupki kukurydziane..
PON. 17.10.22 Bułka z masłem i miodem. Mleko.                                 Marchewka do chrupania. Zupa grysikowa z jarzynami i zieloną pietruszką. Pieczeń ze schabu w sosie własnym z ziemniakami. Surówka z porów. Kompot wieloowocowy.               Chałka z masłem. Herbata z miodem i cytryną. Jabłko.
WT. 18.10.22 Chleb graham z masłem, serem żółtym i ogórkiem kiszonym. Kakao. Zupa jarzynowa z zieloną pietruszką.                       Ryz na mleku z sosem truskawkowym.                                                                                                      Kompot wieloowocowy. Tosty na ciepło z serem żółtym i szynką drobiową. Herbata z cytryną.
ŚR. 19.10.22 Zupa mleczna grysikowa. Bułka z masłem i miodem. Marchewka do chrupania. Zupa kalafiorowa ,z jarzynami i zieloną pietruszką. Gulasz wieprzowy z kaszą.                        Ogórek kiszony.                                                             Kompot wieloowocowy. Kisiel owocowy -domowy.                             Chrupki kukurydziane.
CZW. 20.10.22 Bułka z masłem ,pastą serową i pomidorem. Kawa zbożowa na mleku.. Rosół z makaronem, jarzynami i zieloną pietruszką. Potrawka z mięsa drobiowego. Buraczki czerwone. Kompot wieloowocowy. Winogrono. Chleb z masłem, kiełbasą swojską i ogórkiem kiszonym. Herbata z miodem i cytryną.

Sporządził: intendentka -  Durał Agnieszka